Skip to main content
06 lipiec 2023

Przedłuż żywotność swoich kondensatorów

Nasz dostawca Nippon Chemi-Con jest jednym z największych na świecie producentów kondensatorów. Posiadają oni duże doświadczenie techniczne w tej dziedzinie i opracowali narzędzie, które pozwala nam zaoferować Państwu pewność, który kondensator jest optymalny dla konkretnego zastosowania.

Istnieje wiele różnych parametrów, które decydują o wyborze kondensatora. Średnica i wysokość są prawdopodobnie najprostsze i teoretycznie zaspokajają zapotrzebowanie na pojemność. Określenie żywotności kondensatora i optymalne dobranie jego parametrów do aplikacji może okazać się znacznie trudniejszym zadaniem. Nippon Chemi-Con wraz z jego partnerem OEM Electronics dysponuje narzędziami matematycznie opartymi o wiedze i doświadczenie producenta  pozwalającą do obliczeń żywotności kondensatorów w konkretnej aplikacji!

Obliczenie żywotności i trwałości składnika o znaczeniu krytycznym dla systemu jest ważne, aby upewnić się, że odpowiada on okresowi życia aplikacji. Kondensator elektrolityczny zawiera ciecz i dlatego jest prawdopodobnie elementem o najbardziej ograniczonej żywotności na płytce drukowanej.

Nippon od dawna używa własnych narzędzi do wykonywania tych obliczeń, ale kiedy zapotrzebowanie z zewnątrz wzrosło, opracował prostszą wersję narzędzia dostępną dla wszystkich. Narzędzie jest bardzo cenione przez inżynierów w projektach rozwojowych, aby móc dokonać wstępnej oceny. Następnie kontaktują się ze sprzedawcą w celu ostatecznego zatwierdzenia za pomocą narzędzia Nippon. Jest to potrzebne, ponieważ można wziąć pod uwagę jeszcze więcej parametrów i zapewnić najlepszy typ i odpowiednią liczbę kondensatorów. Możemy również generować dane dotyczące niezawodności, które pokazują, jak zachowuje się dany kondensator.

„W narzędziu, którego używamy, w prosty sposób możemy pokazać klientowi, jak np. temperatura otoczenia wpływa na wybór kondensatora. Sporządzamy staranną specyfikację wymagań technicznych, dzięki czemu jesteśmy w stanie przedstawić propozycje kondensatorów, które spełniają wymagania”, mówi Daniel Nandorf, nasz menedżer produktu w OEM Electronics.

Dwie linie czasowe pokazują przykłady wpływu temperatury otoczenia, prądu tętnienia i napięcia na żywotność określonego kondensatora elektrolitycznego. Najpierw zaczynamy od czasu życia przy napięciu znamionowym, maksymalnej temperaturze otoczenia i prądzie tętniącym. Kolejny krok pokazuje, jak duży wpływ na żywotność ma temperatura otoczenia. W takim przypadku żywotność jest około 4,2 razy dłuższa, jeśli temperatura otoczenia zostanie obniżona o 20%. Jeśli prąd tętnienia zostanie zmniejszony o 20%, daje to około 1,3 razy dłuższą żywotność, a jeśli napięcie zostanie zmniejszone o 20%, żywotność jest 2,7 razy dłuższa.

Wzrost żywotności nie dotyczy całego asortymentu. Konkretne komponenty lub serie mają różne wartości, co sprawia, że ​​obliczenia są bardzo ważne, aby zapewnić wybór odpowiedniego modelu do konkretnego zastosowania.

Możliwość zamodelowania żywotności kondensatorów daje przewagę i gwarancję którą nasi klienci doceniają.

Zapraszamy do kontaktu z nami, a my upewnimy się, że wybór kondensatora jest zoptymalizowany i że Twoja aplikacja otrzyma dokładnie to, czego potrzebujej.Stanisław Leśniak
Inżynier Sprzedaży
+48 606 609 820

Kontakt


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

EYE BOX - innowacyjna obudowa!

Aktualności
EYE BOX to nowa innowacyjna obudowa firmy Italtronics, która łączy autom...

Henkel-rozwiązania dla branży EV

Aktualności
Branża pojazdów elektrycznych znajduje się w fazie ekspansywnej i stale ...

Przedłuż żywotność swoich kondensatorów

Aktualności
Nasz dostawca Nippon Chemi-Con jest jednym z największych na świecie pro...

WYŚWIETLACZ DO ŁADOWAREK EV

Aktualności
Szukasz wyświetlacza do pracy w trudnych warunkach zewnętrznych które zm...

OEM AUTOMATIC Sp. z o.o. OEM ELECTRONICS |ul. Działkowa 121 A | 02-234 Warszawa| Tel: +48 669 917 931  | info@oemelectronics.pl

OEM Sygnalista