Skip to main content

Wysoka jakość i doskonałe wyczucie

Wysoka jakość i doskonałe wyczucie

Nasz klient Skärgårdstunnan poszukiwał idealnego przełącznika piezoelektrycznego do swojej aplikacji. Jednak podczas testów okazało się, że czasami samoczynnie włącza się lub wyłącza z nieznanych przyczyn. Pomogliśmy klientowi rozwiązać ten problem, co doprowadziło zaprojektowania nowego, bardzo dobrego komponentu. 

Skärgårdstunnan AB projektuje i produkujeopalane drewnem balie z hydromasażem. Firma ma siedzibę i fabrykę w Åmål w Szwecji. Od początku działalności w 2007 roku odnotowali niewiarygodny wzrost popytu i do tej pory sprzedali ponad 10 000 rozwiązań tego typu.

„Nasze wanny z hydromasażem są produktami premium i cechuje je wysoka jakość” – mówi Eric Söder, kierownik projektu w Skärgårdstunnan. „Dążymy do wysokiej satysfakcji klientów i aktywnie nad tym pracujemy, między innymi poprzez zapewnienie wysokiej jakości komponentów w naszych produktach” – dodaje Eric.

W baliach znajdują się dwa przełączniki piezoelektryczne o stylowym wyglądzie. Zostały opracowane z myślą o pracy w trudnych warunkach temperaturowych i dbają o oświetlenie i system napowietrzania, który wytwarza bąbelki.

„Kiedy otrzymaliśmy próbkę przełącznika, praktycznie od razu go zaakceptowaliśmy. Był ładny, stylowy i dobrze pasował do naszego sposobu projektowania ”, komentuje Eric Söder.

„Wcześniej kupowaliśmy standardowe przyciski o podobnym wyglądzie, ale chcieliśmy podnieść jakość i znaleźć kompetentnego partnera, który mógłby spełnić nasze życzenia dotyczące ulepszeń projektu. Współpraca z OEM Electronics zapewniła nam bezpieczeństwo, ponieważ otrzymujemy certyfikowane i specjalnie dla nas opracowane komponenty, które mają wysoką jakość ”- kontynuuje Eric.

Podczas pierwszych testów przełączników piezoelektrycznych zaobserwowano pewną właściwość, której ani OEM Electronics, ani dostawca przełączników wcześniej nie doświadczył. Przyciski reagowały nie tylko na dotyk, ale także na duże różnice temperatur. Kiedy więc gorąca woda z wanny docierała do zimnego przycisku, przełącznik aktywował się i mimowolnie się włączał lub wyłączał.

„Nasz dostawca ONPOW musiał znaleźć nowy element piezoelektryczny, który wytrzymałby duże różnice temperatur. Rozwiązaniem okazała się grubsza membrana piezo i nowa elektronika ”- mówi Jonatan Lindell, kierownik produktu w OEM Electronics.

„Teraz mamy dobre rozwiązanie, a przyciski są bardzo wytrzymałe” – dodaje Eric Söder ze Skärgårdstunnan. „Przeprowadziliśmy wiele własnych testów, w których między innymi wystawiliśmy przyciski na duże różnice temperatur. Upewniliśmy się również, że nic dziwnego się nie dzieje, gdy są wystawione na przykład na działanie wody morskiej i środków bakteriobójczych” - podsumowuje Eric.

Przełączniki są dostosowane do potrzeb klienta i customizowane również poprzez dodatkowe okablowanie, co ułatwia montaż w produkcji.


Stanisław Leśniak
Inżynier Sprzedaży
+48 606 609 820

Kontakt

OEM AUTOMATIC Sp. z o.o. OEM ELECTRONICS |ul. Działkowa 121 A | 02-234 Warszawa| Tel: +48 669 917 931  | info@oemelectronics.pl

OEM Sygnalista